پوسیدگی دندان‌ها یک بیماری است که به وسیله تخریب و آسیب دیدگی سطح دندان‌ها ایجاد می‌شود. این تخریب اغلب ناشی از باکتری‌های موجود در دهان است که باقیمانده غذا و قند را به اسید تبدیل می‌کنند. این اسید باعث از بین رفتن لایه‌ی مینای دندان (لایه‌ی خارجی محافظ دندان) می‌شود.

بهترین راه برای پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها، مراقبت منظم و بهداشت دهان است. این شامل شستشوی دندان‌ها حداقل دو بار در روز با مسواک و خمیر دندان است. همچنین، مصرف مواد غذایی قندی را کاهش داده و از مصرف سیگار و ترکیبات تنباکویی خودداری کنید. همچنین مراجعه منظم به دندانپزشک برای بررسی و تمیزی دوره‌ای دندان‌ها و جلوگیری از تشدید پوسیدگی دندان‌ها بسیار مهم است.

در این نمونه کار ضمن انجام درمان ریشه ، ترمیم کامپوزیتی تاج برای دندان های پوسیده پیشین ، توسط دکتر نگین واعظی انجام شده است.با انجام اقدامات پیشگیرانه که در بالا به آن اشاره گردید و همینطور مراجعه دوره ای به دندانپزشک از پوسیدگی دندان های خود پیشگیری نمایید.

این نمونه کار را نیز ببینید : نمونه کار های دندانپزشکی ترمیمی دکتر نگین واعظی

بعد از ترمیم کامپوزیت
ترمیم کامپوزیتی تاج دندان توسط دکتر نگین واعظی قبل از ترمیم کامپوزیت

دندانپزشکی ترمیمی یکی از خدمات ارائه شده توسط دکتر نگین واعظی جراح و دندانپزشک می باشد. جهت مشاوره رایگان می توانید به کلینیک مراجعه نمایید. برای آگاهی از قیمت ترمیم کامپوزیت دندان ، ونیر ، درمان ریشه ، بلیچینگ و … در خوی می توانید به آدرس کلینیک مراجعه نمایید.

برای مشاهده سایر نمونه کارها می توانید پیج اینستاگرام دکتر نگین واعظی را دنبال کنید:

پیج اینستاگرام

مشاهده پیج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *